marki soczewek kontaktowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów soczewek kontaktowych i wiele firm, które zajmują się ich produkcją. Trudno powiedzieć o najlepszych i najgorszych markach, gdyż każdy użytkownik ma swoje preferencje i wybiera to, co najbardziej mu odpowiada. Wymogi bezpieczeństwa i jakości stawiane producentom soczewek kontaktowych są bardzo wysokie, co gwarantuje, iż produkty dostępne na rynku spełniają wszystkie normy. Jednak jest kilka firm produkujących soczewki kontaktowe, których produkty cieszą się dużą popularnością.

FitView – wysoka jakość w niższej cenie

Jedną z takich marek jest FitView od Pegavision, która wypuszcza na rynek soczewki tworzone przez specjalistów z dwudziestoletnim stażem. Produkty oferowane przez tą markę (m.in. FitView Monthly, FitView Daily Plus) charakteryzują się wysokim uwodnieniem, przepuszczalnością tlenu oraz ochroną przed promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo powłoki tych soczewek zawierają środek antybakteryjny, który ogranicza występowanie osadu białkowego. Doskonale dopasowują się do oczu i są łatwe w zakładaniu. Dodatkowym atutem tej marki jest to, iż można kupić opakowanie z jedną sztuką (tzw. soczewki na sztuki), aby wypróbować produkt i zadecydować, czy chce się kupić cały zestaw.

Acuvue – najlepsza marka na rynku?

Jedną z najbardziej znanych firm produkujących soczewki kontaktowe jest firma Johnson&Johnson, która stała się prekursorem w produkcji soczewek dwutygodniowych (Acuvue Oasys) i jednodniowych (Acuvue 1-Day Trueye i Acuvue 1-Day Moist). Jednodniowe szkła kontaktowe zyskały ogromną popularność, gdyż gwarantują wysoki komfort użytkowania, a codzienna wymiana zapewnia idealną higienę. Johnson&Johnson stale ulepsza wykorzystywane technologie, dzięki czemu produkty spełniają najwyższe normy i zadowalają najbardziej wymagających pacjentów.

Kilka słów o soczewkach od Alcona

Kolejną firmą o światowej renomie jest Alcon, skoncentrowany wyłącznie na wzroku, a skupienie się na jednej dziedzinie umożliwia ciągły rozwój i doskonalenie swoich produktów. Zostało to docenione przez klientów, gdyż soczewki produkowane przez Alcon oraz niegdyś przez Ciba Vision (obecnie Alcon) są jednymi z najczęściej kupowanych szkieł na rynku. Wybór soczewek tej marki jest bardzo duży (m.in. Air Optix Aqua, Dailies i Freshlook), a dodatkową zaletą jest to, iż firma produkuje soczewki na specjalne zamówienie.

Czytaj także:  Soczewki kontaktowe dla cukrzyków - nowy projekt Google

I o pozostałych

Pozostałe firmy produkujące soczewki kontaktowe to m.in. Bausch&Lomb, Cooper Vision, Barnaux Healthcare, Interojo i wiele innych, a wszystkie z nich prezentujemy w naszym katalogu soczewek kontaktowych. Każdy może dobrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *