Pewnie nieraz zastanawialiście się, kto jest producentem waszych ulubionych soczewek, albo dopiero zastanawiacie się nad wyborem dobrych „kontaktów” i chcecie zdecydować się produkty znanego producenta. W tabeli poniżej prezentujemy tylko najlepsze soczewki kontaktowe, wraz z okresem użytkowania, ilością sztuk w opakowaniu oraz z parametrami soczewek – mocy optycznej korygowanej wady wzroku oraz współczynniku przepuszczalności tlenowej w zależności od grubości soczewki – Dk/t, gdzie Dk to tlenoprzepuszczalność, a t to grubość soczewki – standardowo mierzona jest7 dla mocy optycznej -3.00 D.
W katalogu przedstawiono umowne ilości sztuk w opakowaniu. Niektóre sklepy internetowe oferują również soczewki na sztuki – 1 lub 2 sztuki – określane także jako soczewki próbne lub zestawy startowe.

Addycja jest dodatnim parametrem określającym soczewki progresywne, natomiast ujemny parametr to wartość cylindra, przypisany do soczewek torycznych.

W przypadku soczewek Biomedics 55 Evolution i Biomedics 55 UV Premier rekomendowany okres użytkowania podany przez producenta wynosi dwa tygodnie, ale w ofercie niektórych sklepów internetowych występują także jako soczewki miesięczne.

Aktualizacja listy – 18 październik 2017