soczewki kolorowe czy akcentujące

Dzisiejsza oferta optyczna jest niezwykle bogata. Wszystkie osoby, które muszą zmagać się z określoną wadą wzroku w bardzo łatwy sposób są w stanie zakupić produkty, które poprawią funkcjonowanie ich oczu, a przy tym będą bardzo wygodne, dzięki czemu komfort ich użytkowania zostanie utrzymany na bardzo wysokim poziomie. Idealnym na to przykładem są chociażby soczewki kontaktowe. Występują w wielu rodzajach – zarówno w postaci tak zwanych „jednorazówek”, jak i produktów wielokrotnego użytku. Wspomnieć należy również o istotnym segmencie rozwiązań, jakimi są soczewki kosmetyczne.

Z wadą wzroku czy bez?

Charakterystyczne jest to, iż mogą z nich korzystać również osoby zdrowe, gdyż w głównej mierze ich działanie nie opiera się na usprawnianiu działania narządu wzroku. Mają one charakter czysto estetyczny, a ich główną rolą jest zmiana koloru tęczówki.

Za ich pomocą możemy dowolnie dostosowywać wygląd swoich oczu do aktualnych potrzeb. Nic nie stoi więc na przeszkodzie ku temu, aby zamiast niebieskiej dysponować brązową bądź zieloną tęczówką. Tego typu produkty używane są przeważnie do podkreślenia stylu danej osoby, choć w pewnym kręgach stanowią swego rodzaju modę. Jest to tym bardziej interesujące, iż na rynku dostępne są również soczewki, które powodują, iż nasze tęczówki przybierają różnego rodzaju kształty. Gwiazdki, tygrysie pasemka czy wymyślne figury geometryczne to rozwiązania najczęściej stosowane, zwłaszcza przez osoby młode, które chcą w ten sposób niejako wyróżnić się spośród tłumu.

Co poza zmianą koloru?

Oprócz zmiany koloru możemy również uzyskać efekt znacząco powiększonych oczu. Dostępne są także soczewki jedynie lekko podkreślające kobiecy makijaż. Bardzo popularne są produkty, które, poza stworzeniem niezwykle atrakcyjnych kompozycji, odżywiają nasze oczy, a także odpowiednio je nawilżają. Dzięki temu łączymy atrakcyjny wygląd ze zdrowymi praktykami.

Czytaj także:  Różnice między okulistą, optykiem a optometrystą

Rynek soczewek kosmetycznych jest niezwykle szeroki. Możemy przebierać spośród soczewek znanych producentów, jak produkowane przez Alcon soczewki Freshlook czy soczewki akcentujące Acuvue 1-Day Define od Johnson&Johnson. Z różnego rodzaju produktów korzystać mogą zarówno osoby walczące z wadami wzroki, jak i te zupełnie zdrowe. Mając na uwadze obecny rozwój możemy przypuszczać, iż w najbliższej przyszłości zostaną skonstruowane jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania, których efekt będzie wręcz zapierał dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *